MASZ PYTANIE? +48 698 423 865

suma: 0,00 zł do kasy

Dlaczego warto kupić śpiworek do spania dla dziecka?

Dlaczego warto kupić śpiworek do spania dla dziecka?

Sen jest niezwykle ważny w życiu każdego dziecka, ponieważ to właśnie podczas snu dziecko odpoczywa, rośnie oraz regeneruje się. Dlatego jako rodzice chcemy już od pierwszych dni życia naszego maluszka zapewnić mu jak najbardziej komfortowe warunki do spania. Ale co będzie najlepszym rozwiązaniem? W jaki sposób nasze dziecko będzie spało? Pod kocykiem? Pod kołderką? A może w śpiworku? 

 

Temperatura spania dziecka

Bardzo wiele zależy od tego, w jakiej temperaturze niemowle śpi. Jak wiemy, zbyt wysoka temperatura podczas snu dziecka wysusza jego śluzówki nosa, a co za tym idzie stwarza większe prawdopodobieństwo występowania infekcji. Jeśli jednak naszemu maluszkowi jest zbyt zimno, to będzie się on budził w nocy narażony na przeziębienie. Na rynku dostępne są różnej grubości kołderki i kocyki wykonane z różnych materiałów. Stosowanie kocyka lub kołderki niesie za sobą ryzyko rozkopania, odkrycia, a w ekstremalnych sytuacjach naciągnięcie na główkę, co może utrudnić oddychanie naszemu bobasowi. Śpiworki do spania eliminują te problemy. Nawet najbardziej wiercące się dziecko nie wyjdzie ze śpiworka, ani nie nakryje nim swojej główki.

Odpowiednio dobrany śpiworek może znacząco ułatwić komfortowy sen zarówno dziecku jak i rodzicom. Spokojny i bezpieczny sen maluszka przekłada się na spokojny sen rodzica. Eliminując pobudki niemowlaka wywołane zmianami temperatury lub trudnościami w oddychaniu może okazać się zbawienne dla wypoczynku rodziców.

 

Jaki wiek jest odpowiedni do spania w śpiworku?

Wielu rodziców zastanawia się kiedy ich dziecko może zacząć sypiać w śpiworku oraz do kiedy może go używać. Prawda jest taka, że niemowlę może spać w śpiworku już od narodzin. Wiek w jakim przestanie w nim spać zależy tylko od indywidualnych upodobań oraz wyborów rodzica oraz dziecka. W naszym sklepie w dziale śpiworki znajdziesz różne rozmiary śpiworków. Te największe z powodzeniem będą odpowiednie nawet dla nieco starszych prze szkolaków w wieku nawet 5-6 lat.

 

Na co zwrócić uwagę w wykonaniu śpiworka?

Wybierając śpiworek do spania dla swojego dziecka powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to z jakich materiałów jest on wykonany, czy posiadają wymagane certyfikaty oraz czy samo wykonanie zapewni jego bezpieczne użytkowanie. Poszycie śpiworków powinno byś wykonane z naturalnych materiałów, które gwarantują jego swobodny przepływ powietrza. Idealnym materiałem do wykonania śpiworka jest oczywiście bawełna, która zapewnia wentylację, jest naturalna oraz wytrzymała. Wszystkie śpiworki dostępne w naszym sklepie wykonane są ze 100%, wysokogatunkowej bawełny, a wszystkie materiały wykorzystane do ich produkcji posiadają Certyfikat Tekstylia Godne Zaufania OEKO-TEX Standard.

Do otwierania i zamykania śpiworków, najczęściej służą zamki błyskawicznie. Najlepiej jeśli są to zamki podwójne, które rozpinane od góry pozwalają na łatwe włożenie oraz wyjęcie dziecka. Natomiast rozpinane od dołu pozwalają na przykład na zmianę pieluszki bez konieczności wyjmowania dziecka ze śpiworka. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość rozpięcia części śpiworka od dołu w celu zapewnienia większej wentylacji dziecku, szczególnie w gorące i upalne dni.

Zamki powinny być bardzo mocno wszyte oraz odpowiednio osłonięte lamówką, żeby nie podrażniały dziecka podczas spania. Dobrze jeśli górna część zamka posiada materiałowy nosek, który zapobiega przed przypadkowym przytrzaśnięciem brody dziecka przy zapinaniu.

Warto jest też zwrócić uwagę na to, czy śpiworek posiada gumkę wszytą w pasie. Takie rozwiązanie utrzymuje śpiworek na ciele dziecka w jednej pozycji, dzięki czemu obraca się razem z dzieckiem.

 

Jaki rozmiar śpiworka wybrać dla swojego dziecka?

Każdy śpiworek powinien mieć określony rozmiar dziecka dla jakiego jest przeznaczony. Jeśli mamy wątpliwości co do poprawności rozmiarówka, sprawdźmy wymiary samego śpiworka. Najlepiej jest wybrać śpiworek nieco dłuższy od wzrostu naszego dziecka, ale starajmy się, aby nie był dłuższy niż 20 cm. Przy użytkowaniu zbyt dużych śpiworków zdarza się, że materiał poniżej stóp dziecka zawija się i tworzy płetwę, która utrudnia obracanie się dziecka lub po prostu podchodzi pod jego ciało.

 

Jakie są największe zalety śpiworka do spania?

  • Gwarantuje bezpieczny sen dziecka bez możliwości nakrywania się kołderką
  • Eliminuje problem rozkopywania się dziecka
  • Utrzymuje stałą temperaturę spania
  • Zamek błyskawiczny ułatwia dostęp do pieluszki
  • Posiada bogatą rozmiarówkę, nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym

 

Jakie są wady śpiworka?

  • Nie każde dziecko lubi spać w śpiworku (najlepiej zacząć spanie w śpiworku od początku)
  • Przy większych i chodzących dzieciach, wstawanie z łóżka sprawia trudność

 

Kto powinien kupić śpiworek dla dziecka?

Zakup śpiworka powinien być przemyślany i dokonany przez rodziców. Szczególnie jeśli rodzice obawiają się wyziębienia lub uduszenia dziecka śpiącego pod kołderką, to użytkowanie śpiworka powinno rozwiązać ten problem. Kolejnym powodem do zakupu śpiworka jest nadmierna ruchliwość dziecka podczas snu. Zastosowanie śpiworka sprawi, że dziecko na pewno się nie odkryje.

 

Jeśli po przeczytaniu artykułu pojawią się u Państwa jakieś pytania lub wątpliwości, to jesteśmy do Waszej dyspozycji. Obsługa sklepu www.bajkowypokoik.pl odpowie na wszystkie nurtujące Was pytanie i doradzi w wyborze najlepszego produktu dla Was. W cale niekoniecznie najdroższego. Sprawdźcie sami ;)

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl