MASZ PYTANIE? +48 698 423 865

suma: 0,00 zł do kasy

Czy kołdra wełniana jest tylko dla osób starszych?

Czy kołdra wełniana jest tylko dla osób starszych?

Wełna i m.in kołdry wełniane przez wiele osób postrzegane są jako produkty dla ludzi starszych. Czy jednak tak jest?

Aby to sprawdzić przeanalizujmy, dlaczego runo owcy jest tak popularne. 

Wełna pochodzi ze strzyżenia żywych owiec, pochodzi więc prosto z natury. Wełnę kojarzymy najczęściej z produktami używanymi przez pokolenia naszych dziadków i rodziców. Wełniane swetry czy skarpety pomimo doskonałego trzymania ciepła były jednak mało komfortowe w kontakcie ze skórą. Współczesna wełna nie jest już tak nieprzyjemna w dotyku. Zawdzięczamy to nowoczesnej technologii produkcji, która pozbawia wełny krótkich, ostrych włosków.

Przyjrzyjmy się, więc bliżej cechom samej wełny.

Włókna wełniane mają właściwości termokurczliwe. Włókno, więc w wysokich temperaturach rozluźnia się,zapewniając większy dopływ powietrza. Kiedy natomiast jest chłodno, włókna ulegają ściśnięciu i zapewniają lepszą ochronę termiczną. Spanie pod kołdrą wełnianą w trakcie całego roku zapewnia więc długi i komfortowy sen. Włókna owcze cechują się także higroskopijnością, czyli doskonale odprowadzają wilgoć. Dlatego nawet gdy pocimy się w nocy, to nie mamy uczucia wilgotnej kołdry.

Włókna z runa owczego posiadają także ujemną jonizację. Oznacza to, co zostało udowodnione naukowo, że przyspiesza metabolizm, reguluje akcję serca, wpływa na unormowanie ciśnienia krwi, odpręża i poprawia ogólną kondycję psychofizyczną. Sen w wełnianej pościeli pozytywnie wpływa na zdrowie i poranne samopoczucie.

Te cechy sprawiają, że wełna owcza wykorzystywana jest w fizjoterapii, bo utrzymuje ciepło. Świetnie sprawdza się także w przypadku dolegliwości reumatologicznych niezależnie od wieku. Wełna pozwala wypocząć po ciężkim dniu, chroni przed zimnem i jest doskonałą alternatywą dla standardowych kołder. Jest to doskonała kołdra całoroczna dla osób lubiących ciepło w trakcie spania.

Pamiętajcie jednak, by kupować tego typy produkty tylko ze sprawdzonych źródeł. Daje nam to pewność pochodzenia runa owczego i zapewnia jakość.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl