MASZ PYTANIE? +48 698 423 865

suma: 0,00 zł do kasy

Test chłonności ręczników [video]

Test chłonności ręczników [video]

Ponieważ mamy od Was wiele pytań dotyczących ręczników i jaki ich typ wybrać, postanowiliśmy napisać na ten temat. Odpowiedź na pytanie: który ręcznik wybrać: popularny bawełniany frotte czy ten szybkoschnący, nie jest oczywista i prosta. Trzeba sobie odpowiedzieć: do czego jest mi ręcznik potrzebny, gdzie będę go używać oraz w jakich warunkach. Ponieważ nasze oczekiwania w stosunku do okryć kąpielowych się różnią jak mamy się osuszyć po kąpieli w domu, na plaży czy na basenie. Nie zawsze mamy tyle samo miejsca na przechowywanie ręcznika i nie zawsze mamy tyle samo czasu na wysuszenie go ręcznika.

 

Ręcznik bawełniany frotte

Ręczniki bawełniane frotte o wysokiej gramaturze są bardzo grube i puszyste. Dzięki temu ich objętość jest duża i mają największą powierzchnię wchłaniania. Kiedy woda się bardzo dobrze wchłania, dają uczucie szybkiego wysuszenia ciała. Jednocześnie przy takiej puszystości i grubości włosia, bawełniane ręczniki bardzo wolno wysychają i potrzebują na to zdecydowanie najwięcej czasu w porównaniu do tych z mikrofibry. Każdy z nas wie, że kiedy ręcznik porządnie nie wyschnie, to po niedługim czasie zacznie nieprzyjemnie pachnieć i kisnąć. Nie jest to, więc ani higieniczne ani przyjemne. Tego typu okrycie zajmuje też najwięcej miejsca po złożeniu. Jest dość duże i ciężkie, co nie zawsze umożliwia nam zabranie go ze sobą w podróż. Bardzo często w walizkach mamy mało miejsca i każdy oszczędzony centymetr jest na wagę złota.

 

Ręcznik typu frotte z mikrofibry szybkoschnącej

Ręczniki z mikrofibry szybkoschnącej typu frotte są bardzo podobne do bawełnianych klasycznych ręczników łazienkowych. Można je, więc traktować jako kompromis pomiędzy tradycyjnymi ręcznikami frotte a cienkimi szybkoschnącymi. Wchłaniają bardzo dobrze wodę z racji swojej puszystości i objętości. Są bardzo miękkie i przyjemne dla skóry. Schnął szybko, więc nadają się do ponownego użycia po krótkim czasie. Wystarczy zawiesić je przez chwilę na grzejniku lub powiesić na słońcu. Zajmują mniej miejsca niż bawełniane frotte i łatwiej jest je zwinąć w rulon. 

 

Ręcznik płaski z mikrofibry szybkoschnącej

Szybkoschnące ręczniki płaskie mają najmniejszą powierzchnię i są najcieńsze, więc stosunkowo wolniej wchłaniają wodę, jednak bardzo szybko schnął. Wyglądają jak cieniutka szmatka, a działają cuda. Zwijają się w maleńki rulonik i są leciutkie jak piórko. Znakomicie sprawdzają się na basenie, wyjazdach służbowych, szybkich wyjazdach weekendowych lub na wakacje. Spokojnie można je stosować na plaży, jako ręcznik plażowy. Zmieszczą się w każdą walizkę i torbę. Po położeniu ich na grzejniku lub na słońcu schną szybciutko, więc można z nich korzystać ponownie po krótkim czasie.

Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, który ręcznik wybrać, należy zastanowić się, jak i gdzie  będziemy go używać. Najlepszym wyborem do ciepłego i dobrze ogrzewanego mieszkania będzie ręcznik bawełniany. Ponieważ nie musi być on małych rozmiarów, będzie bardzo szybko wchłaniał wodę, ale również dobrze schnął z racji suchego i ciepłego powietrza. Do zimnych i wilgotnych łazienek oraz na wakacje świetnym wyborem będzie ręcznik szybkoschnący typu frotte z mikrofibry. Bardzo dobrze wchłania on wodę i szybko wysycha pomimo niekorzystnych warunków w łazience. Jeżeli nie macie ograniczeń co do miejsca w walizce podczas podróży również ten ręcznik będzie idealny.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl